Nyomdafestéket nehezen tűrő hangnemben gyalázta Vona Gábor keresztfia a Jobbik korábbi meghatározó arcait, köztük Morvai Krisztinát és Novák Elődöt. Az egykor nemzeti radikális pártot egyre erősebben feszíti szét a válság, egyre többen vannak, akik már nem Vona Gábort szeretnék az elnöki poszton látni, mert úgy látják, a cukisodási folyamat nagy mértékben csökkenti a párt népszerűségét és nem értenek egyet a néppártosodási szándékokkal.
Jobb kint, mint bent! - ezzel, a Shrek című rajzfilmből vett, szellemesnek szánt idézettel intézte el Morva Krisztina, Novák Előd és Gaudi-Nagy Tamás Vona Gábor politikáját érintő erőteljes kritikáját a pártelnök keresztfia, Szotyori-Lázár Zoltán Facebook-bejegyzésében. A korábban a határon túli magyarok gyalázásában élen járó szolnoki politikus azt is tudatta a nyilvánossággal: „Ha évekkel ezelőtt azt kéri valaki tőlem, hogy írjam fel egy cetlire, kik azok a jobbikos prominensek, akiknek nincs köztünk a helye, szinte hajszál pontosan azok a nevek szerepeltek volna a papíron, akik az utóbbi időkben távoztak“.
Egyre nehezebb helyzetben van Vona Gábor, akitől a múlt héten nyilvánosan határolódott el Morvai Krisztina, a Jobbik EP-képviselője, aki azt is leszögezte, hogy nem akarja újra jelöltetni magát a Jobbik színeiben.
A párton belüli feszültséget tükrözi, hogy több jobbikos prominens is kiállt Morvai mellett: elsőként Novák Előd, a párt korábbi alelnöke, majd Dúró Dóra parlamenti képviselő, de Torockai László, a Jobbik jelenlegi alelnöke is méltatta Morvait,
A forrongások nem csak a választási listára kerülés kapcsán bontakoztak ki. A Ripost írta meg, hogy az utóbbi időben több alapszervezetnél is komoly konfliktusok alakultak ki, hiszen
meglehetősen sokan elégedetlenek a Vona-féle, baloldal felé közeledő politikával.
A lap úgy tudja, hogy egyre több olyan feloszlatott alapszervezet és párttag van, akik már nyíltan Vona Gábor elmozdítására törekednek.



