Szinte biztos, hogy nem lesz óraátállítás a 2020-as tokiói nyári olimpia idején Japánban. A szervezőbizottság tagjaiban azért merült fel az ötlet, hogy a játékok idején egy vagy két órával állítsák vissza az órát, mert idén nyáron legalább százhúsz ember meghalt a Japánon végigsöprő hőhullámban.
Az Aszahi nevű napilap csütörtökön arról számolt be, hogy a közvélemény ellenzi az átállítást, így ebből vélhetően nem lesz semmi – a sportolóknak nem marad más, mint hogy megküzdjenek a várható nagy meleggel és magas páratartalommal. Szerettük volna az átállást, de a számítástechnikai szektor, valamint a közvélemény elutasítása miatt nehéz lenne kivitelezni – nyilatkozta a lap hasábjain Endo Tosiaki, az ötletet felvető bizottság vezetője. A vitorlások viszont megnyugodhatnak, mert a nemzetközi szövetség értékelése szerint előrelépés történt az előkészületekben. A szervezőket a tavasszal még sok bírálat érte elsősorban a hiányos biztonsági intézkedések miatt, továbbá azért, mert az enosimai jachtkikötő környékén sok halászhajó zavarta a vitorlázást.