A hadsereg tovább szorongatja a dzsihadistákat Közép-Szíriában

Mindkét fél sok embert veszített a harcokban

Külföld
  • 2017.09.02. - 22:56

A szír hadsereg és vele szövetséges erők folytatták műveleteiket az Iszlám Állam kezén lévő utolsó közép-szíriai beékelődésben szombaton, egy nappal azután, hogy visszafoglalták a dzsihadisták által kitartóan védett Ukairabat falut - közölte a háború alakulását nyomon követő emigráns szervezet.

Az enklávé, amelynek az ellenőrzéséért hónapok óta heves harcok dúlnak, a Homsz és Aleppó közötti főút mentén található, Szelemíje város közelében. Az iszlamista terrorszervezet kiűzését a térségből elsődlegesnek tekintik a főút biztonságának javítása szempontjából.

A szíriai hadsereg az orosz légierő és az Irán támogatását élvező síita milíciák, közöttük a libanoni Hezbollah segítségével idén mélyen behatolt Szíria keleti részébe. Az előrenyomulással az ostromlott Deir-ez-Zórt akarják felszabadítani, azon városok egyikét, amelyekbe szíriai és iraki területeinek elvesztése után az Iszlám Állam visszavonult, miközben utóvédet hagyott a kérdéses közép-szíriai beékelődésben.

Egy, a Hezbollah által működtetett katonai médium péntek éjjel közölte, hogy a hadsereg elfoglalta az általa a dzsihadisták térségbeli utolsó erősségének nevezett Ukairabat falut.

Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH) nevű emigráns szervezet azt is közölte, hogy orosz helikopterek támogatásával a hadsereg és a szövetségesei több más falut is elfoglaltak a térségben, és folytatódtak a heves harcok. 

Sok embert veszített a hadsereg és az Iszlám Állam is

Legkevesebb 21 embert veszített a szíriai hadsereg és szövetséges erői, valamint legalább 38-at az Iszlám Állam a dzsihadista szervezet egyik erősségénél vívott heves harcokban, a közép-szíriai Hama tartományban.

A szíriai hadsereg és szövetségesei először elfoglalták Akirban város nyugati részét és két falut, majd a dzsihadisták heves harcok árán és robbanószerrel megrakott autók felrobbantásával visszafoglalták ezeket a településeket - közölte az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH).

Reklám