Olyannyira nem vette komolyan az ellenzék a maga kezdeményezte parlamenti ülést, hogy a saját sorain belül sem biztosította a határozatképességet – reagált a Fidesz-frakció arra, hogy az ellenzék kezdeményezésére több témában rendkívüli ülést tartott tegnap a parlament, ám határozatképtelenség miatt csak a napirend előtti felszólalások hangzottak el.

Az ülésen Tóth Bertalan MSZP-frakcióvezető azt mondta: történelmi időket élünk, mert a rendszerváltás óta nem fordult elő, hogy hivatalban lévő miniszterelnök megfenyegette saját népét. Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára ezt úgy kommentálta, hogy az a párt emleget fenyegetést, amelyik 2006-ban a tömegbe lövetett, és a felelősöket még ki is tüntette. Hozzátette, az MSZP mindennel foglalkozik, kivéve az ország dolgaival, s azon marakodik, ki kivel fog össze, a Jobbik csatlakozhat-e a bulihoz. Rámutatott, a baloldalon Gyurcsány Ferenc osztja a lapokat, s a Czeglédy-ügyet nézve „még a zsetonokat is ő terítheti”. Dömötör Csaba a Jobbik arcvesztéseként minősítette, hogy a bevándorlási válság közepén a párt a baloldallal támadja a kormány lépéseit, s nem szavazta meg a kvótaellenes alaptörvény-módosítást, a pártelnök az unióból kilépésről merengett, és az iszlámot nevezte az utolsó fénysugárnak. A gárdamellény, a cirmos cica és a turbán háromszögben tényleg nem könnyű eligazodni – jelentette ki, szomorúnak tartva, hogy „egy egykori nemzeti párt végigment a hataloméhség útján, ennek szélén Heller Ágnes, Havas Henrik és Simicska Lajos szorít, az út végén ott van egy kis kunyhó, benne Gyurcsány Ferenccel”. Mint mondta, Vonáék egymillió szavazójukat csapták be.



