A csehekkel és a szlovákokkal együtt rendezne kézilabda Eb-t Magyarország

A pályázatokat novemberig kell benyújtani a nemzetközi szövetséghez

Sport
  • 2017.05.04. - 16:11

Magyarország, Csehország és Szlovákia közösen pályázza meg a 2022-es és 2024-es férfi kézilabda Európa-bajnokság rendezését.

Az európai szövetség (EHF) honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a 2022-es torna iránt Macedónia, Litvánia, illetve Fehéroroszországgal együtt Oroszország, valamint másik két trió, a belga, spanyol, francia és a dán, német, svájci is érdeklődik.

A 2024-es női kontinensviadalnak Németország, Macedónia, Litvánia, illetve Svájccal együtt Dánia is szeretne otthont adni.

A pályázatokat november 1-ig kell benyújtaniuk az országos szövetségeknek az EHF-hez, amelynek végrehajtó bizottsága december 15-én dönt arról, hogy melyiket fogadja el. A helyszíni szemlékre 2018 elején kerül sor, a házigazdákat pedig jövő év június 18-án és 19-én Edinburghben jelölik ki.

A férfiak Európa-bajnokságát hagyományosan januárban, a nőkét pedig decemberben rendezik.

Reklám