Az MSZP és a DK meghatározó politikusai mindig a családok ellen szavaztak, akár kormányon voltak, akár ellenzékben – hangsúlyozta Nacsa Lőrinc, a KDNP frakciószóvivője tegnapi sajtótájékoztatóján.

Gyurcsány és a szocialisták mindig csak elvettek a családoktól – mondta Nacsa Lőrinc, miközben egy Ők szavaztak a magyar családok ellen feliratú, MSZP-s és DK-s politikusokat ábrázoló tablón szemléltette, kik nem szavazták meg a családokat segítő kedvezményeket. Nacsa Lőrinc az MTI szerint kifejtette: a baloldali kormányok elvették az egy- és kétgyermekesek családi adókedvezményét és az otthonteremtési programot, megszüntették a hároméves gyest, bölcsőde-, óvoda- és iskolabezárásokkal, folyamatos adóemelésekkel nehezítették a gyermeket nevelő családok életét. Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség elnöke hozzátette, az MSZP-sek és a DK-sok az elmúlt években sem támogatták a családokat segítő intézkedéseket, köztük a családi adórendszer bevezetését, a kétgyermekesek családi adókedvezményének további emelését, a gyed extrát, a hároméves gyest és a családi otthonteremtési program bevezetését sem.
Ezzel szemben a Fidesz-kormány kétszeresére emelte a gyermekes családok támogatását, bevezette és folyamatosan bővíti a családi adókedvezményt, visszaadta az édesanyáknak a hároméves gyest, bevezette a gyed extrát és a családi otthonteremtési kedvezményt.
Nacsa Lőrinc rámutatott, az ellenzéki politikusok most a családvédelmi nemzeti konzultációt támadják, egyes képviselők odáig mennek, hogy nyíltan összetépik a konzultációs ívet, ahogy ezt a szocialista Bangóné Borbély Ildikó tette. Mások – amint azt a Gyurcsány-párti Bauer Tamás is tette – nyíltan kimondják, hogy ők Magyarország jövőjét a migránsokban képzelik el, és nem a magyar családok támogatásában – jegyezte meg, hozzátéve, az ellenzék ha tehetné, most is elvenne a családoktól, és a migránsoknak adna inkább.
A Fidesz–KDNP-nek a család az első, ezért mindenkit arra kérnek, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt, küldje vissza a konzultációs ívet, és válaszaival is segítsen megvédeni a családoknak járó támogatásokat – hangsúlyozta a politikus.
Már 773 ezren töltötték ki a családok védelméről szóló nemzeti konzultációs kérdőívet – jelentette be Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán. Az államtitkár szerint a nagy részvételi hajlandóság is azt mutatja, hogy mindennapi életünket, jövőnket meghatározó kérdésről van szó, amely felette áll a pártpolitikai küzdelmeknek.



