Az építőipar teljesítménye hónapról hónapra javul, az idén tizenöt százalékkal bővülhet 2018-hoz képest, az ágazatban a legnagyobb kihívás a hatékonyság növelése – mondta Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke.
Hozzátette, hogy a fizetőképes kereslet csökkenése miatt azonban a növekedés valószínűleg lassulni fog. Az ÉVOSZ nagy hangsúlyt helyez a külföldön dolgozó magyar szakemberek visszaszerzésére, ezért elindítják a Hazatérési börzét. Az ÉVOSZ Bajorországban, és Ausztriában szervez rendezvényeket, ahol magyar munkaadók bemutathatják, hogy milyen feltételeket tudnak számukra biztosítani, ha visszatérnek Magyarországra.



