A Fidesz szerint törvénysértő az MSZP és a PM vasárnapra tervezett rendezvénye

A kormánypárt az NVB-hez fordult+VIDEÓ

Belföld
  • 2016.09.26. - 17:33

A Nemzeti Választási Bizottsághoz (NVB) fordult a Fidesz, mert törvénysértőnek tartja az MSZP és a PM vasárnapra, a kvótanépszavazás napjára tervezett rendezvényét.

Az MSZP korábbi bejelentése szerint vasárnap délutánra a fővárosi Vörösmarty térre, a Szabad Európa-napra várja szimpatizánsait, a PM pedig az Országház elé, a Kossuth Lajos térre szervez tüntetést.
Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezető-helyettese hétfőn újságíróknak azt mondta: mind az MSZP, mind a PM tervezett rendezvénye közvetlenül összefüggésben áll a népszavazással. "Ez tartalmilag - bármit is mondanak - választási nagygyűlésnek minősül", amit a szavazás napjára kifejezetten tilt a választási eljárási törvény - mutatott rá.

MSZP: Csak a magyar emberek dönthetik el, mivel töltik a szabadnapjukat
Az MSZP szerint a párt október 2-ai Szabad Európa-napjának "jogi megtámadásával" a Fidesz megint meg akarja szabni az embereknek, hogy mit csináljanak vasárnap.
Az MSZP  a Fidesz bejelentésére reagálva leszögezte: a kormánypárt eddig "11,3 milliárd forintot költött kvótakampányra, négyszer annyit, mint az országgyűlési választásra".  "Törvénytelenül, közpénzből terjesztették a gyűlöletpropagandájukat hónapokon keresztül, és videón dokumentáltan közmunkásokkal szedetik le az ellenzék és a civilek plakátjait" - tették hozzá. Úgy fogalmaztak: ezek után a Fidesz ne akarja megtiltani, hogy az MSZP a választáshoz nem kapcsolódó rendezvényt szervezzen október 2-ára.

Ezért a Fidesz arra hívja fel a két ellenzéki pártot, hogy tartsa be a választásra vonatkozó előírásokat, és "ne valósítsák meg azt a nyílt jogszabálysértést, amelyre készülnek" - közölte a kormánypárti politikus.
Gulyás Gergely jelezte azt is, hogy a Fidesz nevében hétfőn beadvánnyal fordult az NVB-hez, kérve a jogsértés megállapítását és a jogsértéstől eltiltást.

"Az MSZP gátlástalanul hazudik a kvótáról"
A Fidesz szerint az MSZP továbbra is gátlástalanul hazudik a kvótáról és folytatja a pártpolitikai csatározást, miközben a magyar emberek többsége érti, hogy a most vasárnapi népszavazás nem pártügy, hanem nemzeti ügy.

A nagyobbik kormánypárt az MTI-hez eljuttatott hétfői közleményében így reagált a szocialista pártelnök Molnár Gyula nyilatkozatára, amelyben arról beszélt: olyan gyűlöletkampány zajlik Magyarországon egy tét nélküli népszavazás miatt, ami példátlan az elmúlt években, évtizedekben.
A Fidesz szerint most Magyarország, a magyar családok, a települések jövője a tét. A kényszerbetelepítés már csak egy karnyújtásnyi közelségre került, a kötelező betelepítési kvóta bevezetésének előkészítésére Brüsszel már 9 döntést hozott, és ahogy az Európai Bizottság szóvivője is megerősítette a kvótát nem vonják vissza, sőt Brüsszel a migránsok felső határ nélküli kötelező elosztását és a családegyesítések könnyítését akarja.
    "Ha mindezt nem akadályozzuk meg, akkor a magyar településekre is megkezdődhet a migránsok betelepítése" - írta a nagyobbik kormánypárt.

Reklám