A Fidesz-KDNP jelöltje nyerte a polgármester-választást Tiszavasváriban

Háromfán a független jelölt győzött

Belföld
  • 2018.09.16. - 22:26

Szőke Zoltán, a Fidesz-KDNP jelöltje kapta a legtöbb szavazatot a vasárnap megtartott időközi polgármester-választáson Tiszavasváriban - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei város aljegyzője az MTI-vel.

Ostorháziné Kórik Zsuzsanna elmondta, hogy a voksoláson 4609-en jelentek meg, az érvényes szavazatok száma 4546 volt.

Az önkormányzati testületben képviselőként dolgozó kormánypárti jelöltre 1897-en szavaztak, a négy független jelölt közül a város jelenlegi jegyzőjére, Badics Ildikóra 1676, Rozgonyi Attilára 433, a szintén testületi tag Munkácsi Mihályra 361, míg Nácsáné Kalán Eszterre 179 szavazat érkezett.

A voksolást azért kell megtartani, mert Fülöp Erik (Jobbik) polgármester április 8-án az országgyűlési választásokon pártja listáján képviselői mandátumot szerzett és összeférhetetlenség miatt lemondott településvezetői tisztségéről.

Lakosa László nyert a polgármester-választáson Háromfán

Lakosa László független jelölt nyerte az időközi polgármester-választást a Somogy megyei Háromfa községben vasárnap - tájékoztatta a Lábodi Közös Önkormányzati Hivatal jegyzője az MTI-t.

Nagy Balázs elmondta: a győztes 116, míg szintén független vetélytársai közül Tratnyek Gyula Dezső 74, Szakács Ferenc 58, Fodor Ferenc és Hautek József 42-42, Benkovics Győző 15 érvényes szavazatot kapott.

A nagyatádi járáshoz tartozó, mintegy 740 lakosú község 560 választópolgára közül 349 élt a választójogával, ketten érvénytelenül voksoltak - tette hozzá.

Az időközi választásra Brantmüller Zoltán korábbi független településvezető júniusi halála miatt volt szükség.


Reklám