A Ferrarit ötvenezer euróra büntették a gázolás miatt

Forma–1

Sport
  • 2018.04.10. - 00:09

A versenyfelügyelők döntése alapján a Ferrarinak ötvenezer eurót kell fizetnie, mivel a bokszutcában Kimi Räikkönen, a csapat hibájából, elütötte egyik szerelőjét vasárnap, a Bahrei­ni Nagydíjon.

A finn pilóta második kiállásánál tévesen kapott zöld jelzést, mivel a bal hátsó kerekét még nem cserélték le. A versenyző áthajtott a gumit levenni próbáló szerelőn, akinek eltört a szárkapocscsontja és a sípcsontja is. A futamot a négyszeres világbajnok, pályafutása 200. Forma-1-es nagydíján szereplő Sebastian Vettel, a Ferrari német versenyzője nyerte. Ez volt a 49. diadala, és a szezonnyitó ausztráliai verseny után az idény második futamán sem talált legyőzőre. A második helyen Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője zárt, míg csapattársa, a négyszeres vb-győztes, címvédő Lewis Hamilton harmadikként végzett. A világbajnokság a hétvégén Kínában folytatódik.
Reklám