Mark Rutte, a NATO főtitkára kijelentette, megérti Donald Trump csalódottságát a szövetséggel kapcsolatban.
Interjút adott a Fehér Házban történő látogatása előtt Mark Rutte a Fox Newsnak - írja a Kárpát.in.ua. Mint megtudhattuk, a NATO-főtitkára emlékeztetett arra, hogy a tagállamok biztosították bázisaikat az Irán elleni amerikai „Epic Fury” hadművelet során. Megértem, hogy Donald Trump többet várt és most csalódott, de ezek akkor is csak egyedi esetek - fogalmazott Rutte.
Egyben kiemelte Trump vezető szerepét abban, hogy rávette a szövetségeseit védelmi büdzséjük bővítésére. „Ez erősebbé teszi az egész Szövetséget, és biztonságosabbá az Egyesült Államokat a védelmi beruházások miatt, de azért is, mert a NATO-tagok növelik védelmi kiadásaikat” – mondta Rutte.







