Egy utascsoport 42 napos karanténból vonult ki az MV Hondiusról, egy Antarktiszra tartó expedíciós hajóról, amely az év elején három ember halálát okozó hantavírus-járvány központjává vált, áll a cikkben.
Az Egyesült Királyságban a holland MV Hondius hajó 20 utasa kilépett a 42 napos önkéntes karanténjából, ahol hantavírus-járvány történt, jelentette a The Daily Telegraph. Az újság szerint egyikük tesztje sem volt pozitív a betegségre.
Korábban arról számoltak be, hogy az andoki hantavírus rágcsálók körében a csúcs előfordulása nyáron van. Tavasszal a fertőzött állatok aránya eléri a 10-14%-ot, míg nyáron ez a szám 60%-ra is emelkedhet. Ősszel a fertőzött rágcsálók száma 2%-ra csökken.







