Új információk érkeztek a hantavírusos hajó utasairól

Az MV Hondius 20 brit utasa kilépett az önkéntes karanténból

Montázs
  • 2026.06.23. - 00:19
Cikk borítókép
Az MV Hondius a tenerifei partzoknálAFP/Jorge Guerrero

Egy utascsoport 42 napos karanténból vonult ki az MV Hondiusról, egy Antarktiszra tartó expedíciós hajóról, amely az év elején három ember halálát okozó hantavírus-járvány központjává vált, áll a cikkben.

Az Egyesült Királyságban a holland MV Hondius hajó 20 utasa kilépett a 42 napos önkéntes karanténjából, ahol hantavírus-járvány történt, jelentette a The Daily Telegraph. Az újság szerint egyikük tesztje sem volt pozitív a betegségre.

Korábban arról számoltak be, hogy az andoki hantavírus rágcsálók körében a csúcs előfordulása nyáron van. Tavasszal a fertőzött állatok aránya eléri a 10-14%-ot, míg nyáron ez a szám 60%-ra is emelkedhet. Ősszel a fertőzött rágcsálók száma 2%-ra csökken.

Reklám