Megvédte címét a magyar férfi kardcsapat

A férfi kardozók a magyar küldöttség harmadik érmét szerezték

Sport
  • 2026.06.20. - 21:50
Cikk borítókép
A férfi kardcsapatFacebook/Hungarian Fencing Federation/Magyar Vívó Szövetség

Aranyérmet nyert - ezzel megvédte címét - a magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.

A Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású válogatott a svédeket 45-13-ra, a spanyolokat 45-30-ra, az olaszokat 45-36-ra legyőzve jutott el a döntőig, ahol a románokkal csapot össze a győzelemért és egyben a címvédésért. A finálé magas színvonalú, végig szoros küzdelmet hozott, melyben a magyarok két tussal, 45-43-ra bizonyultak jobbnak.

A férfi kardozók a magyar küldöttség harmadik érmét szerezték. Előzőleg harmadik lett kard egyéniben Szatmári András és a párbajtőröző Muhari Eszter.

Reklám