Újra erős a magyar jelenlét a NATO-ban

Honvédelmi miniszter szerint Magyarország visszatért arra az útra, amelyről pár éve letért

Belföld
  • 2026.06.18. - 19:41
Cikk borítókép
Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszterMH/Radics Lajos

Nagyon örülnek a NATO-szövetséges országok, hogy Magyarország visszatért arra az útra, amelyről pár éve letért – közölte Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter csütörtökön Brüsszelben.

A NATO-tagállamok védelmi minisztereinek találkozóját követően a honvédelmi miniszter magyar újságíróknak nyilatkozva úgy fogalmazott: „nagyon nagy szeretettel fogadtak minket magyarokat, újra jó magyarnak lenni itt a NATO központban”.

A július 7-8-ára Ankarába tervezett NATO-csúcstalálkozót előkészítő miniszteri találkozó eredményeire utalva Ruszin-Szendi Romulusz hangsúlyozta: a NATO továbbra is tudja, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy az észak-atlanti térség békéje, biztonsága fennmaradjon.

Reklám