Erdeink védelme közös felelősségünk

Magyarország csatlakozott a Stockholmi Miniszteri Nyilatkozathoz

Belföld
  • 2026.06.16. - 22:11
Cikk borítókép
Gajdos László élő környezetért felelős miniszter az Országgyűlés plenáris ülésénMH/Radics Lajos

Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerint a nemzetközi tapasztalatcsere hozzájárulhat ahhoz, hogy erdeink a jövőben még ellenállóbbak legyenek.

„Magyarország csatlakozott a Stockholmi Miniszteri Nyilatkozathoz, amely az európai országok együttműködését erősíti az erdők megőrzése és a fenntartható erdőgazdálkodás érdekében” – írta közösségi oldalán az élő környezetért felelős miniszter.

Gajdos László úgy fogalmazott: „az éghajlatváltozás és a környezeti kihívások korában csak közös fellépéssel adhatunk hatékony választ”.

A tárcavezető szerint a nemzetközi tapasztalatcsere, az innovatív megoldások és a modern technológiák alkalmazása hozzájárulhat ahhoz, hogy erdeink a jövőben még ellenállóbbak legyenek.

„Vigyázzunk természeti értékeinkre, hiszen az erdők nemcsak környezetünk, hanem életminőségünk szempontjából is nélkülözhetetlenek” – zárta sorait a miniszter.

Reklám