A Műcsarnokban október 16-án 18 órakor nyílik meg Keresztes Dóra grafikusművész, az MMA rendes tagjának tárlata.
Bár Keresztes Dóra grafikusművész, az MMA rendes tagja művészetében az illusztráció áll a középpontban, több mint négy évtizedet átfogó pályája során festészettel, plakáttervezéssel, bélyegtervezéssel, színházi látvány- és jelmeztervezéssel és animációs filmkészítéssel is foglalkozott.
A Műcsarnokban nyíló kiállítása 2025-ben készült legutóbbi alkotásaira és elsősorban azokra a munkáira fókuszál, amelyek ugyan kapcsolatban állnak szövegekkel és akár azok illusztrációiként is megjelentek korábban, bennük mégis Keresztes Dóra autonóm művészeti szándékai fogalmazódnak meg. Kiállításán vers- és könyvillusztrációi mellett animációs filmjei és szakrális munkái is láthatók.
Bevezetőt mond: Szegő György DLA, a Műcsarnok művészeti igazgatója, az MMA levelező tagja. A kiállítást megnyitja: Láng Orsolya költő, animációs filmrendező. Közreműködik: Orosz István grafikus, az MMA rendes tagja. A tárlat kurátora: Garami Gréta művészettörténész.
Szombaton október 18-án 11és 12 óra között Garami Grétával kurátori tárlatvezetéssel lehet megtekinteni a kiállítást.
![https://www.facebook.com/events/1616308089348877/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22external_search_engine%22%7D%2C%7B%22mechanism%22%3A%22attachment%22%2C%22surface%22%3A%22newsfeed%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D](https://static.magyarhirlap.hu/images/202510/557562446-1248524790640621-8805230081659116964-n.jpg)



