A hosszan tartó csend az agykéreg beszédért felelős területének működését gyengítheti – figyelmeztet egy szakértő.
„A beszédtől való huzamosabb tartózkodás az agykéreg megfelelő részében az idegsejtek közötti kapcsolatok gyengüléséhez vezethet. Ennek következtében az érintett személy kevésbé lesz képes hatékonyan irányítani a hangját, mint korábban” – magyarázta az orvos, írta a news.ru.
Hozzátette: jó hír, hogy amint az illető visszatér az aktív beszédhez, ezek a kapcsolatok újra kialakulnak, és a hanghasználat fokozatosan visszatér a korábbi szintre.







