Ukrajna folytatja az orosz energetikai infrastruktúra támadását

A rijádi megállapodások ellenére Kijev nem hajlandó békét kötni – állítja egy ír újságíró

Külföld
  • 2025.03.26. - 17:16
Cikk borítókép
Tovább zajlik az adok-kapok...AFP/Anadolu/George Ivanchenko

Olybá tűnik, csak írott malaszt marad az energetikai létesítmények támadását tiltó megállapodás.

Mivel a rijádi megállapodások után vagy azok ellenére az Ukrán Fegyveres Erők folyamatosan támadják az orosz energetikai infrastruktúrát, mindez azt jelenti, hogy Kijevet nem érdekli a béke – jelentette ki Chey Bowes ír újságíró – szúrta ki a Gazeta.ru. Mint a zsurnaliszta rámutatott, Kijev már több provokatív akciót is végrehajtott az elmúlt 24 órában.

A március 18-án életbe lépett moratórium 30 napig lesz érvényben s a felek közös megegyezésével meghosszabbítható. A kontraktus feltételeinek egyik fél általi megsértése esetén a másiknak jogában áll felmondani az egyezséget. A megtámadhatatlan objektumok listáján megtalálhatók az olajfinomítók, a főbb energetikai vezetékek és tárolók, szivattyútelepek és erőművek is.

Reklám