A helyes vízivás az 50 év feletti embereknek

A korral a szomjúság mechanizmusa meghibásodhat

Egészség
  • 2025.02.17. - 08:36
FELHASZNÁLHATÓ 2025 március 1.
A napi folyadékbevitelre fontos figyelniNorthFoto

Az 50 év felettieknek mindig a közelükben kell tartaniuk az ivóvizet, és óránként kell inniuk – mondta az orvos a NEWS.ru-nak. 

A napi vízivás során nem szabad csak a szomjúságra hagyatkozni. Az életkor előrehaladtával ez a mechanizmus elkezdhet meghibásodni, ami azt jelenti, hogy az ember már a kiszáradás stádiumában érzi a folyadékhiányt. Ez különösen igaz az 50 év feletti emberekre. Jobb, ha a közelben tartjuk a vizet, hogy ne feledkezzünk meg róla, és óránként igyunk – mondta szakorvos.

Reklám