Amerikai foglyot engedtek el a fehéroroszok

Az amerikai külügyminiszter a közösségi médiában közzétett rövid bejegyzésben számolt be a minszki intézkedésről

Külföld
  • 2025.01.27. - 07:19
Cikk borítókép
Marco Rubio amerikai külügyminiszter: Az Egyesült Államok mindent megtesz az ukrajnai konfliktus tartós békés rendezése érdekébenAFP/Andrew Caballero-Reynolds

Fehéroroszország szabadon engedett egy bebörtönzött amerikai állampolgárt – jelentette be Marco Rubio, az amerikai diplomácia vezetője vasárnap.

Rubio úgy fogalmazott: „Fehéroroszország egyoldalúan elengedett egy ártatlan amerikait, Anastassia Nuhfert, akit Joe Biden idején fogtak el.” „Béke az erő által” – tette hozzá a miniszter bejegyzésében, utalva a Trump-adminisztráció meghirdetett kül- és biztonságpolitikai alapelvére.

A politikus köszönetet mondott a minisztérium Kelet-Európáért felelős helyettes-államtitkárának, Christopher Smith-nek a munkájáért.

Anastassia Nuhfer elengedéséről és hollétéről, illetve a bebörtönzésének körülményeiről egyelőre részleteket nem közöltek. A bejelentés egybeesett a fehérorosz elnökválasztás napjával.

Reklám