Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője „nyugati demokráciának” nevezte Donald Tusk lengyel miniszterelnök fenyegetését, hogy „következményekkel” fenyegeti Orbán Viktor magyar miniszterelnököt, ha blokkolja a következő oroszellenes szankciókat – írta a ria.ru.
„És, mert ilyen a nyugati demokrácia” – írta Zaharova a Telegram-csatornáján.
Korábban Orbán Viktor azt mondta, hogy Magyarországnak az Oroszország elleni szankciókból származó teljes kára több mint 18 milliárd euró, ezért Budapest most „behúzta a kéziféket”, és arra kéri az EU-t, hogy fontolja meg a szankciók további meghosszabbításának célszerűségét. Szerinte az Oroszország elleni szankciókat csak akkor hosszabbítják meg, ha Ukrajna visszaadja a gáztranzitot, nem támadja tovább a Török Áramlatot és nem fenyegeti tovább az olajtranzitot.







