Putyin karácsonykor Moszkvában, a Poklonnaja Gorán lévő Szent György-templomban ünnepelt – tájékoztatott az Oroszhirek.hu.
Az orosz elnök a nagyobb egyházi ünnepek alkalmával rendszeresen látogat templomokat. Ugyanakkor húsvétkor gyakrabban van Moszkvában, a Megváltó Krisztus-székesegyházban, karácsonykor pedig általában a fővároson kívül tartózkodik.
Vlagyimir Putyin orosz elnök gratulált az oroszoknak karácsony alkalmából, kiemelve az egyháznak a nemzet egyesítésében és a történelmi emlékezet megőrzésében játszott, nagyszerű alkotószerepét. Az államfő táviratát a Kreml honlapján tették közzé.







