A világ első, kötött pályán közlekedő LEGO-villamosát mutatták be szerdán Budapesten; a különleges járművet a Deák Ferenc téren tekinthetik meg az érdeklődők.
A „LEGO-vili” 1,8 millió LEGO-kocka felhasználásával épült meg. A hat tonnás, 11,5 méter hosszú, két méter magas és két méter széles villamoskocsit mintegy 90 építő készített el több mint 6800 óra alatt. A villamost Dóczy Balázs építőmester tervezte – hangzott el a járművet bemutató szerdai sajtótájékoztatón.
A villamos nem fog utasokat szállítani, a szerelvényt a sajtóesemény után két Muki teherkocsi vontatta át a Deák Ferenc térre, ahol minden érdeklődő megcsodálhatja és elhelyezheti majd saját kockáit a villamos alján található alaplapokra. Karácsony Gergely főpolgármester a sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a sárga villamosok a „budapestiség” nagyon fontos részei.
A LEGO-villamos, amellett, hogy különleges, a közösségi közlekedés, a fenntartható közlekedés jelentőségére is felhívja a figyelmet – mondta a főpolgármester, aki szerint a játéknak a társadalom egésze szempontjából komoly szerepe van.
MH/Balogh Dávid







