Már csak Harry herceg nem köszöntötte fel Károly királyt

Bár fűt-fát összehordott családjára, a sussexi herceg még mindig tartja a kapcsolatot az apjával

Bulvár
  • 2024.11.15. - 04:59
III. Károly király, Károly, Károly király, király, Harry, Harry herceg
III. Károly brit király (b) sétál fiával, Harry brit herceggel, Sussex hercegével a Szent György-kápolnához a windsori kastélybanDavid Rose / POOL / AFP

Károly király ma ünnepli 76. születésnapját. A februári rákdiagnózist követő, nehéz hónapok után, bár az uralkodó még mindig kezelés alatt áll, mostanra visszatért királyi feladataihoz, a születésnapját sem ünnepléssel, hanem munkával tölti – írja a Life.hu.

A királyi család hivatalos közösségimédia-felületein nyilvánosan köszöntötte a királyt a születésnapja alkalmából, Vilmos herceg és Katalin hercegné is üzent neki. Az uralkodó kisebbik fiától, Harry hercegtől azonban egyelőre nem érkezett nyilvános születésnapi köszöntő – írja a Life.hu.

Bár Harry, akit továbbra is Sussex hercegeként emlegetnek, a 2020-as kilépése óta nem dolgozik a királyi családban. Feleségével okozott némi felháborodást a királyi családban, különösen a Tartalék című memoárjával, de úgy tudni, hogy számos királyi családtaggal, köztük édesapjával, a királlyal továbbra is kapcsolatban áll. 

A hírek szerint február óta nem látta a prosztatarákkal küzdő uralkodót, szeptemberben Harry herceg a 40. születésnapján beszélt III. Károly királlyal, amelyből arra lehet következtetni, hogy valószínűleg a mai napon, Károly király 76. születésnapján is lesz egy privát beszélgetés apa és fia között.

Reklám