Bosznia-Hercegovinában a pénteki heves esőzések és áradások rendkívül súlyos károkat okoztak egyes településeken. A boszniai hatóságok közölték: legalább 19 személy életét vesztette, további 20-40 ember sorsáról nem tudni semmit, őket eltűntként tartják nyilván.
A helyzet a Hercegovinai-Neretvai kantonban a legsúlyosabb: Konjic, Kiseljak, Vareš és Jablanica térségében a lakosság áram nélkül maradt az áradások következtében, ugyanis több mint 80 trafóállomás nem üzemel, több település elérhetetlenné vált.
AFP/Elvis Barukcic






