Az ország belsejében elfogtak kilenc határsértőt is, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult – tájékoztatott az Országos Rendőrfőkapitányság (ORFK) hétfőn.
Az elmúlt héten az ország területén – idén az eddigi legtöbb – 141 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten – augusztus 5-től augusztus 11-ig – a feltartóztatottak száma 138 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében elfogtak 24 határsértőt is, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt három gyanúsított ellen indult büntetőeljárás – derül ki a rendőrségi összesítésből.







