A nagyon erős női kenus mezőnyben próbálta kiharcolni a 19 éves Kiss Ágnes a továbbjutást.
A női kenusok 200 méteres versenyében két elődöntőt rendeztek, amelyekből négy első helyezett jutott az A döntőbe. A szegediek fiatal tehetsége pénteken csalódott volt, mert Nagy Biankával párosban kis különbséggel lemaradt a dobogóról. Kiss a reményfutamból került az elődöntőbe. Az első futamban a magyar tinédzser a nyolcadik lett, így a B döntőbe került.





