Joe Biden amerikai elnök kormánya szankciókat tervez bevezetni az állítólag Kínából Oroszországba szállított chipek ellen – írja a Bloomberg alapján a ria.ru.
„Ezek a változások különösen a félvezető chipeket érintik” – áll az anyagban.
Mint újságírók a törvénytervezet kidolgozásában részt vevő névtelen forrásokra hivatkozva jelezték, a Fehér Ház szerdán fogja bejelenteni szankciók bevezetését azokra a kínai cégekre, amelyek állítólag amerikai technológiával gyártott félvezető chipeket szállítanak Oroszországnak.







