A szomszédunkban dúló háború miatt kötelességünk megőrizni a békét, a józan ítélőképességünket és higgadtságunkat – jelentette ki a honvédelmi miniszter kedden Mórahalmon.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf Az első világháború – alulnézetből című kiállítás megnyitóján úgy fogalmazott, manapság is egy olyan katasztrófa fenyeget újra, amely nem elképzelhetetlen, hogy olyan méretűvé válhat, amilyen az első világháború volt.
A honvédelmi miniszter arra figyelmeztetett, „távol kell tartanunk magunkat azoktól a néha névtelen nagy hatalmú politikusoktól, akik most fegyvert és háborút kiáltanak”.







