Az orosz Telegram csatornák írták meg, hogy az orosz hadsereg rakétacsapással megsemmisített egy HIMARS rendszert a Donyecki területen lévő Dobropilla közelében – közölte a mandiner.hu.
Már az ukrán katonai Telegram-csatornák is tényként kezelik „az első vizuális megerősítést”, azt, hogy a HIMARS-berendezést találat érte, ám az ország hivatalos vezetése egyelőre tagadja mindezt.
Az oroszok szerint a sorozatkilövő rendszert egy felderítő drón észlelte, majd egy Iszkander rakéta semmisítette meg.







