Olaf Scholz nem mert kiállni a dühös gazdák elé, inkább kordon mögé bújt + VIDEÓK

Egyre hevesebben követelik a tiltakozók a szövetségi kormány lemondását

Külföld
  • 2024.01.12. - 15:38
Olaf Scholz szövetségi kancellár (SPD)
Olaf Scholz szövetségi kancellár (SPD)AFP/DPA Picture-Alliance/DPA/Kay Nietfeld

Olaf Scholz német kancellár cottbusi látogatása csúnya botrányba fulladt a minap. A szociáldemokrata szövetségi kancellár egy új vasútüzem megnyitóján vett részt, azonban – ahogy arra számítani lehetett – dühös gazdák tiltakozásába szaladt bele. A közvetlen konfrontáció elkerülése érdekében a rendőrség kordonnal zárta le az üzemet, a gazdák ugyanis bejelentették, hogy szembeszállnak Scholzcal, amikor elhagyja a gyárat – írja a Magyar Nemzet.

A gazdák azt követelték, hogy a Olaf Scholz álljon ki eléjük, amikor pedig a baloldali kancellár ezt megtagadta, a tiltakozók füttykoncertbe kezdtek, majd a szövetségi kormány lemondását követelték. A gazdák eközben folytatják a hétfőn megkezdett tüntetéssorozatot. Így akarják felhívni a figyelmet arra, hogy a kormány a költségvetésben megsarcolná őket.

Objektum doboz
Objektum doboz

Reklám