Megbetegedtek a diákok, leállították a BME gólyatáborát

Több táborozót kórházba kellett szállítani, nyomoznak a szakemberek

Krónika
  • 2023.08.26. - 10:04
OMSZ mentőszolgálat magyar mentők magyar mentőautó magyar mentősök magyar mentő
Képünk illusztrációFacebook/Országos Mentőszolgálat

Fertőzés miatt szakadhatott félbe a Budapesti Műszaki Egyetem (BME) balatonlellei gólyatábora – értesült az Rtl. A lap megkeresésére a Somogy Vármegyei Kormányhivatal közölte, hogy a Marcali Járási Hivatalhoz csütörtökön érkezett bejelentés, hogy a BME lellei üdülőjében gólyatáborozók közül 71-en rosszul lettek, 

Puffadásra, hasi görcsökre és hasmenésre panaszkodtak, közülük két személyt kórházba kellett szállítani – írták.

Hozzátették: a népegészségügyi és élelmiszerlánc-biztonsági szakemberek azonnal megkezdték az eset kivizsgálását, az érintettek elmondása szerint mindannyian ugyanazt az ételt fogyasztották.

Reklám