Megduplázódott a hétvégi forgalom a román határokon a tavalyi évhez képest

A hatérrendészek folyamatosan kapcsolatban vannak a magyar és bolgár kollégákkal

Krónika
  • 2023.07.31. - 13:09
Cikk borítókép
Képünk illusztrációNIKOLAY DOYCHINOV / AFP

Az elmúlt hétvégén 1,44 millió utas lépte át Románia határait, ami 102 százalékos növekedést jelent az ország határátkelőin tavaly nyáron ebben az időszakban feljegyzett forgalmi adatokhoz képest – közölte hétfőn a román határrendészet.

Vasárnap 510 ezer külföldi és román állampolgár jelentkezett határátlépésre több mint 134 ezer járműben, szombaton csaknem 550 ezer utas 142 ezer járműben, de pénteken is meghaladta a 380 ezret az utasok és a százezret a járművek száma.

A román hatérrendészek folyamatosan kapcsolatban vannak a magyar és bolgár kollégákkal avégett, hogy a legforgalmasabb átkelőket valamennyi sávot kihasználva maximális kapacitással működtessék.

A nyári turistaidényben minden hétvégén rendkívüli forgalomnövekedésre lehet számítani, kiváltképp a magyar és bolgár határszakaszon – figyelmeztet a román határrendészet. Az utasoknak azt tanácsolják, hogy a magyar határon kerüljék el a Csanádpalota–Nagylak II. és Csengersima–Pete, a bolgár határon pedig a Giurgiu–Rusze átkelőt, arra emlékeztetve őket, hogy a magyar határon 12, a bolgár határon pedig 11 ponton lehet átlépni a határt.

A határátkelők leterheltségéről és a várható várakozási időről a politiadefrontiera.ro/traficonline internetes oldalon lehet tájékozódni – emlékeztet a román határrendészet.

Reklám