Volodimir Zelenszkij elmondta, hogy Jens Stoltenberg NATO-főtitkárral tárgyalt a fekete-tengeri helyzetről, a gabonafolyosó feloldására irányuló lépésekről és az Ukrajna NATO-integrációját célzó intézkedésekről - számolt be az Oroszhírek.
“Telefonbeszélgetést folytattam Jens Stoltenberg NATO-főtitkárral. Megvitattuk a szövetség vilniusi csúcstalálkozóján elért megállapodások végrehajtását, valamint az Ukrajna NATO integrálására irányuló további lépéseket” – írta Zelenszkij a Telegram-csatornáján.
“Meghatározták a fekete-tengeri gabonafolyosó feloldásához és fenntartható működtetéséhez szükséges prioritásokat és jövőbeli lépéseket” – mondta Zelenszkij.
Elmondása szerint a tárgyalópartnerek megosztották egymással a Fekete-tengeri helyzetről és “a globális élelmezésbiztonságra jelentett” kockázatokról szóló értékeléseiket is - írják.







