A több évtizede alpinistaként dolgozó áldozat a Metropolnak számolt be a rendkívüli esetről: míg a Havanna lakótelepen kívülről festett egy erkélyt, valaki ellopta a rögzítőkötelet, melyet az épület 11. emeletén helyezett el. Az alpinista megdöbbent, mikor észrevette, hogy eltűnt az őt biztosító kötél, állítása szerint pályafutása alatt még nem volt hasonló élménye – írja a Mandiner.
„A megrendelt munkámat végeztem, ami annyit tesz, hogy egy erkélyt kellett kívülről lefestenem. Felmentem a tetőre, kikötöttem a kötelem és beereszkedtem a 8. emeletre. Körülbelül egy óra alatt elkészültem. Bemásztam az erkélyre a munka végeztével. Levettem a szerelésem és kiengedtem a kötelet, ez körülbelül tíz perc volt.
Elindultam fel a tizenegyedik emeletre, hogy leszereljem a kötelet, de döbbenetemre nem találtam a helyén”
– mondta a lapnak az alpinista, aki azt mondta, nagy szüksége van a munkaeszközre, amit visszavásárolna.







