Naperőművekkel csökkenti energiaköltségét öt regionális vízmű

A kormánynak kifejezett célja a napenergia hasznosítása

Belföld
  • 2023.07.12. - 23:39
naperőmű napelem napelempark
Cél a mostani naperőmű-kapacitás megháromszorozásaMH archív/Papajcsik Péter

Naperőműveket telepített öt regionális vízműtársaság energiaköltségeik csökkentésére; a mintegy 2,2 milliárd forintos beruházás zárórendezvényét szerdán tartották Siófokon.

Horváth Viktor, az Energiaügyi Minisztérium energiaátmenetért felelős helyettes államtitkára az eseményen azt hangsúlyozta: a kormánynak kifejezett célja a napenergia hasznosítása, a tervek szerint a mostani 5 gigawatt naperőművi kapacitás 2030-ra 12 gigawattra nő, a szélerőművi kapacitás 1 gigawatt lesz.

Arra ösztönzik a nagyobb villamosenergia-fogyasztó cégeket, hogy az általuk felhasznált áram minél nagyobb részét lehetőleg maguk termeljék meg megújuló források kiaknázásával - tette hozzá.

Reklám