Figyelmeztetés az észak-koreai kiberfenyegetés miatt

A Kimsuky egy, a kibertérben működő személyekből álló csoportosulás, amely „nagyszabású társadalmi befolyásszerző kampányokat” indít elsősorban elemzőintézetek, tudományos szervezetek és médiumok manipulálásával hírszerzési céllal

Külföld
  • 2023.06.02. - 06:42
Kiberbiztonság, kiberbűnözés, cyberbűnözés, cyber, kibervédelem, it biztonság, informatika, szoftver, vírus, kémprogram, programozás, hacker, hekker
Képünk illusztrációAFP/Science Photo Library/VHB/Science P/Victor Habbick Visions

Észak-Korea felől jelentkező kiberfenyegetés miatt adtak ki figyelmeztetés az Egyesült Államok kormányzati szervezetei együttműködésben dél-koreai hatóságokkal – közölte az amerikai külügyminisztérium csütörtökön.

A közlemény szerint az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (Federal Bureau of Investigation – FBI), a Központi Hírszerző Ügynökség (Central Intelligence Agency – CIA) valamint az amerikai külügyminisztérium, Dél-Korea külügyminisztériumával és a partnerszervezetekkel közösen adta ki a kiberbiztonsági felhívást a Kimsuky néven ismert észak-koreai hackercsoport által jelentett közvetlen veszély miatt.

Az amerikai–dél-koreai közös kiberbiztonsági felhívás részletes tájékoztatást tartalmaz a Kimsuky-csoport működéséről, a jelenlétükre gyanút adó jelekről, valamint az általuk jelentett kockázat mérsékléséről, emellett azt kérik, hogy aki ilyen támadás célpontjává válik, jelezze egy erre kialakított kormányzati honlapon – áll az amerikai külügyminisztérium csütörtökön megjelent közleményében.

Reklám