Dmitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács helyettes vezetője reagált Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szavaira, miszerint „a Kremlben mindenkinek rosszul fog végződni”. Telegram-csatornáján tett közzé egy erre vonatkozó bejegyzést – írja az oroszhírek.hu.
„A zöld ruhás lény halált kívánt mindenkinek a Kremlben. És nem a saját kezétől” – írta, hozzátéve, hogy nem világos, ki és hogyan fog meghalni.
Nem tudjuk, hogyan fog meghalni, mert Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a kijevi drogosnak van esélye arra, hogy saját keze által haljon meg, mint Hitler – írta Medvegyev.
A szóban forgó kijelentést Zelenszkij a BBC televíziós csatornának adott interjúban tette.
Május 3-án Medvegyev annak a véleményének adott hangot, hogy a Kreml elleni ukrán dróntámadás után Oroszországnak nincs más lehetősége, mint az ukrán elnök megsemmisítése. A politikus szerint Zelenszkijnek még csak alá sem kell írnia az ország kapitulációs dokumentumát.







