Felfüggesztette a magyar diplomaták vízummentes beutazását Moszkva

Külföld
  • 2023.03.04. - 13:39
külügyminisztérium épülete
A külügyminisztérium még nem reagált a moszkvai hírreMH archív

Moszkva átmenetileg felfüggesztette a magyar kormánnyal kötött szerződését, amely vízummentes beutazást biztosított a magyar diplomatáknak Oroszországba – tudatta a TASZSZ orosz hírügynökség, amely azt is pontosította, hogy az orosz külügyminisztérium erről tájékoztatta Budapestet.

A felfüggesztés mindaddig érvényben marad, amíg „Magyarország nem orvosolja a kétoldalú megállapodás egyes rendelkezéseinek megsértését” – áll a hivatalos jogi információs portálon közzétett rendeletben, tudatta a TASZSZ.

Moszkva és Budapest 2001-ben írt alá megállapodást „a diplomata útlevéllel rendelkező magyar állampolgárok” beutazásának szabályozásáról. 

Reklám