Magyarul beszélő papok találkozója Burgenlandban

Külföld
  • 2023.01.18. - 17:54
Cikk borítókép
Immár évtizedes hagyományt folytattak az egyházmegyébenA Kismartoni Egyházmegye Wikipédia oldala

Évtizedes hagyomány, hogy vízkereszt után nem sokkal háromnapos találkozóra Kismartonba utaznak az Ausztriában szolgáló, magyar vagy magyarul is beszélő katolikus papok. Az érintettek a koronavírus-járvány kitörése óta először jöhettek össze újra.

Nagyon hiányzott az a két év, amíg nem lehetett megszervezni az összejövetelt – hangsúlyozta az Osztrák Közszolgálati Rádiónak (ORF) Pál László. A Kismartoni Egyházmegye magyar nyelvű pasztorációjáért felelős püspöki vikáriusa kifejtette, hívására ez alkalommal tizenhárom testvére jött el, hogy beszámoljon a szolgálat örömeiről, megpróbáltatásairól.

Az egyházmegyében évtizedes hagyomány, hogy vízkereszt után nem sokkal háromnapos találkozóra Kismartonba utaznak az Ausztriában szolgáló, magyar vagy magyarul is beszélő katolikus papok. Mint az anyagból kiderül, a találkozó résztvevői egyebek mellett közösen meglátogatták rőtfalvi (Rattersdorf) kegytemplomot. Házigazdájuk itt a középpulyai magyarok lelki gondozását is végző pap, Ghinari Johann volt. Ő a temesvári egyházmegyéből érkezett Ausztriába.

Az itt megtartott közös szentmisét Szabó Ernő celebrálta, aki a Linzi Egyházmegye idegen nyelvű lelki gondozásért felelős osztályvezetője.

A legfontosabb témákkal kapcsolatban Pál László kiemelte, a legnehezebb mindenütt a nagyobb városokban vagy épp a kisebb településeken, szórványban élő magyar közösség összetartása.

Reklám