Emellett elfogtak tíz határsértőt az ország belsejében, velük szemben idegenrendészeti eljárás indult – tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
Az elmúlt héten az ország területén 4595 határsértőt tartóztattak fel és kísértek vissza. A megelőző héten – október 17-től 23-ig – a feltartóztatottak száma 4777 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében 19 határsértőt fogtak el, velük szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 45 gyanúsított ellen indult eljárás – közölték.







