Orbán Viktor az Egyesült Arab Emírségek elnökével tárgyalt

Gazdasági és energetikai együttműködés volt a beszélgetés fókuszában

Külföld
  • 2022.10.26. - 16:37
Cikk borítókép
A miniszterelnök arra kérte az Európai Unió nagyobb államainak vezetőit Prágában, hogy mindenki próbáljon tárgyalni annak érdekében, hogy a háború továbbterjedését megakadályozhassákFacebook/Orbán Viktor

Gazdasági és energetikai együttműködésről tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnök telefonon Mohamed bin Zájeddel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével telefonon – erősítette meg az MTI-nek Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke szerdán.

A WAM állami hírügynökség információi szerint a beszélgetésen szó esett az Egyesült Arab Emírségek és Magyarország közötti kétoldalú kapcsolatokról és azok megerősítésének lehetőségeiről, különösen a kereskedelem, az energia, a megújuló energia és a technológia területén, a két ország által 2022 februárjában aláírt gazdasági együttműködési program részeként.

Reklám