Összesen 2172 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák péntektől vasárnapig – tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
Emellett elfogtak egy határsértőt az ország belsejében, akivel szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Az elmúlt héten az ország területén 4777 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten – október 10-től 16-ig - a feltartóztatottak száma 4794 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében 17 határsértőt fogtak el, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 40 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.







