A XXIX. Fidesz – Magyar Polgári Szövetség tisztújító kongresszusát rendezik vasárnap 10 órától a Hungexpo területén. Az eseményen csak olyanok fognak részt venni, akik már oltottak – nyilatkozta az ATV érdeklődésére Hollik István, a Fidesz kommunikációs vezetője.
A több mint ezerfős kongresszuson szavaznak a pártelnöki pozícióról, amire egyetlen jelölt van Orbán Viktor személyében, őt legutóbb 2019-ben, egyhangúlag választották vezetőnek a küldöttek. Novák Katalin családügyi miniszter nem indul újra az alelnöki pozícióért, amire Koncz Zsófiát, a tavalyi szerencsi időközi választáson megválasztott országgyűlési képviselőt, Vitályos Esztert, az Emberi Erőforrások Minisztériumának uniós fejlesztésekért felelős államtitkárát, Gál Kinga európai parlamenti képviselőt, illetve Szentkirályi Alexandra kormányszóvivőt is sokan alkalmasnak tartják.






