Kövekkel dobálták meg a migránsok a rendőröket a magyar-szerb határnál

Krónika
  • 2021.08.28. - 09:03
Cikk borítókép
Hazánk déli határaira egyre nagyobb nyomás nehezedikMH/Hegedüs Róbert

Jogellenesen próbált meg bejutni Magyarország területére több határsértő péntek este Hercegszántónál, közülük többen kövekkel dobálták meg a rendőröket - közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.

Hercegszántónál, a magyar-szerb határnál egy 17 emberből álló csoport akart illegálisan átjutni Magyarországra pénteken 20 óra 45 perckor, de a Készenléti Rendőrség járőreit meglátva elszaladtak. Újabb hat illegális migráns azonban kövekkel dobálta meg a kerítéshez érkező rendőröket - írták.

A további támadás elhárítása érdekében a járőrök gázspray-t használtak, ennek hatására a csoport tagjai Szerbia felé elfutottak.

Senki sem sérült meg - olvasható a közleményben.

Reklám