Ma több mint egymillió magyar diák számára veszi kezdetét a nyári szünet egy rendkívüli tanév után, amely során embert próbáló kihívásokkal szembesültek ifjaink és az őket tanító pedagógusok egyaránt - fogalmazott Kásler Miklós szerda reggeli Facebook-bejegyzésében.
Az emberi erőforrások minisztere továbbá kiemelte, hogy a járvány megmutatta a magyar iskolarendszer, a tanulók és tanítók legnemesebb értékeit és hagyományait, ami által együttesen képesek voltak sikerrel venni a digitális átállás próbatételeit valamint az online tér nyújtotta lehetőségek kihasználásával megőrizték saját intézményeik és ezáltal az egész ország működőképességét.
Kásler Miklós továbbá azt írta, hogy a köznevelés ezzel a helytállással hozzájárult a járvány harmadik hullámának letöréséhez és sokezer magyar ember életének megmentéséhez. A tárcavezető végezetül megköszönte a pedagógusok és a diákok egész éves munkáját.





