Nyugat-balkáni zöldgazdasági átmenetet támogató központ jön létre Budapesten

Együttműködési megállapodás

Gazdaság
  • 2021.06.15. - 02:13
Steiner Attila, európai uniós ügyekért felelős államtitkár
Steiner Attila emlékeztetett: Magyaroroszág álláspontja szerint az Európai Unióban jól működő eszközök léteznek a jogállamiság betartatásáraFotó: MH/Purger Tamás

Együttműködési megállapodást kötött az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) és a bécsi székhelyű Energiaközösség (Energy Community) a nyugat-balkáni zöldgazdasági átmenetet támogató tudásközpont létrehozásáról, amely a tárca irányításával működő Nyugat-balkáni Zöld Központ Nonprofit Kft. szervezeti egysége lesz – mondta Steiner Attila, az ITM körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára.

Hangsúlyozta: a központ feladata a körforgásos gazdaság koncepciójának támogatása, a magyar szakértelem és innováció, a legjobb gyakorlatok integrálása a nyugat-balkáni országok zöldgazdasági, energia-, és klímapolitikai kezdeményezéseibe, ami felgyorsíthatja a régi uniós integrációt.

Reklám