Marco Rossi kisebb meglepetéssel szolgált a szurkolóknak az írek elleni felkészülési mérkőzés előtt az összeállítással. Kecskés Ákos és Bolla Bendegúz is bekerült a kezdő csapatba, és Sallai Roland sérülése miatt helyet kapott a támadósorban Varga Roland. Ismét akadt egy ifjú apuka: a ciprusiak elleni mérkőzés napján Hahn János, a keddi találkozó előtt pedig Nagy Ádám lépett át az apák táborába.
A magyar csapat a Gulácsi – Kecskés, Orbán, Szalai Attila – Bolla, Kleinheisler, Nagy Ádám, Schäfer, Fiola – Szalai Ádám, Varga Roland tizeneggyel kezdett. Eléggé bátran, de aztán az első nagy helyzet az egyébként nem Eb-résztvevő írek előtt adódott: Egan tíz-tizenegy méterről a lécre fejelte a labdát. Az első félidő további szakasza – ahogyan a szakzsargonban fogalmazni szoktak – „tapogatozó játékot hozott”, „a két tizenhatos között folyt a játék”, „kivárásra játszottak a csapatok”. Mindez az udvariasabb megfogalmazása annak, hogy senki semmit nem kockáztatott, eseménytelen volt a játék. Üdítő kivételt jelentett a 39. perc eseménye: a két Szalai összjátéka – Attila beadása és Ádám fejese – után Bazunu, az írek kapusa igazi robinzonáddal védett.
A második félidőben nem változott a játék képe, csak ritkán forogtak veszélyben a kapuk. Ameddig az elsőben fejesek, itt lövések jelentettek eseményt, a legjobb kísérlet Szalai Ádámé, illetve Idahé volt. Marco Rossi a félidő során pályára küldte Lovrencsicset, Bogdánt, Varga Kevint, Negót, Schönt és Hahnt is. Végül maradt a gól nélküli döntetlen, ahogyan a két csapat legutóbbi, 2012-es budapesti meccsén. Akkor az írek mentek az Eb-re, most mi. Micsoda különbség! w
Felkészülési mérkőzés: Magyarország–Írország 0–0. További mérkőzés: Lengyelország–Izland 2–2.




