Felajánlotta lemondását a müncheni érsek

„Holtpontra jutott az egyház”

Külföld
  • 2021.06.05. - 01:14
Cikk borítókép
Reinhard MarxAFP

Az egyházi személyek által elkövetett sze­xuális visszaélések feldolgozásának kudarca miatt felajánlotta lemondását Ferenc pápának Reinhard Marx bíboros, München-Freising egyházmegye érseke.

A bíboros pénteki tájékoztatóján elmondta, hogy május 21-én küldött levelet a pápának, aki hozzájárult ahhoz, hogy nyilvánosságra hozza azt és nyilatkozzon a sajtónak. Az egyházfő a felmentési kérelmet még nem bírálta el. Reinhard Marx levelében azt írta: az egyház holtpontra jutott a szexuális visszaélések katasztrófájának kezelésében.

Reklám