Kásler Miklós üdvözölte a WHO immunizációs stratégiáját

Belföld
  • 2021.04.26. - 17:24
Szputnyik V, koronavírus, vakcina, oltás, fecskendő
Egy nőt beoltanak az orosz Szputnyik V koronavírus elleni vakcina második adagjával a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház Nyírbátori Szakrendelőjében kialakított oltóponton 2021. április 26-ánMTI/Balázs Attila

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere Magyarország nevében üdvözölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Immunizációs Agenda 2030 stratégiáját.

Kásler Miklós hétfőn a Facebook-oldalán azt írta, a stratégia lehetőséget teremt arra, hogy az elkövetkezendő évtizedben több mint 50 millió ember életét menthessék meg világszerte.

A miniszter a bejegyzés alatt megosztott videóban emlékeztetett, hogy a stratégiát az immunizációs kampányhéten mutatta be Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója.

„A védőoltások a járvánnyal szembeni küzdelem jelenlegi szakaszában a reményt és az életet jelentik hazánkban is, és szerte a világban is. Ennek jegyében biztatom a honfitársaimat, hogy éljenek a védőoltás lehetőségével” - hangsúlyozta Kásler Miklós a videóban.

Reklám